Ultrahang diagnosztika, UH vezérelt intervenció

Név

Darabszám

Kép

Intervencióra alkalmas, valós idejű UH gyakorló fantom

(BP Fast 1800)

1

Ultrahang vezérelt beavatkozás gyakorlására alkalmas, valósághű modell. Tájékozódási pontok segítségével végezhető a szúrás. A betegbiztonságot fokozza, a hallgató manualitását és az ultrahang használatában való jártasságát fejleszti.

Lumbálpunkciós és epidurális beavatkozást oktató modell (ultrahangozható)

1

Ultrahang vezérelt lumbálpunkció és epidurális beavatkozás gyakorlására alkalmas, valósághű modell. Tájékozódási pontok segítségével - UH vezérelten - végezhető a szúrás. A betegbiztonságot fokozza, a hallgató manualitását és az ultrahang használatában való jártasságát fejleszti.

Perifériás érpunkció UH tréning modell

2

A perifériás erek ultrahang vezérelt punkcióját, illetve a perifériás erekbe - UH vezérelten - történő kanül behelyezésének gyakorlását elősegítő szimulátor. Realisztikus, tűvel szúrható erek, melyben manuálisan véráramlás generálható egy külső pumpa segítségével. A betegbiztonságot fokozza, a hallgató manualitását és az ultrahang használatában való jártasságát fejleszti.

Regionális anesztézia és centrális véna modell (ultrahangozható)

1

Ultrahang vezérelt centrális véna szúrására és regionális anesztézia gyakorlására alkalmas, valósághű modell. Tájékozódási pontok segítségével - UH vezérelten - végezhető a centrális véna szúrása, valamint a regionális anesztézia. A betegbiztonságot fokozza, a hallgató manualitását és az ultrahang használatában való jártasságát fejleszti.

Regionális anesztézia ideg-blokk (ultrahangozható)

9

Ultrahang vezérelt regionális érzéstelenítés, idegblokád létrehozásának gyakorlására alkalmas, valósághű modell. Tájékozódási pontok segítségével - UH vezérelten - végezhető a szúrás. A betegbiztonságot fokozza, a hallgató manualitását és az ultrahang használatában való jártasságát fejleszti.

Ultrahang készülék 3 féle vizsgálófejjel (MINDRAY)

1

Hordozható UH berendezés, melyhez konvex, lineáris és egykristályos szektor vizsgáló fejek tartoznak.

Ultrahang szimulátorok (női, férfi) modul csomaggal (VIMEDIX)

1-1

Ultrahang vizsgálatok szimulálására szolgáló rendszer. Hasi, mellkasi szervek vizsgálatára alkalmas, a képernyő megosztásnak köszönhetően két dimenzióban láthatóak a vizsgált képek, egyrészt egy anatómiai animációt, másrészt egy valós UH képet láthat a hallgató. A normál és a kóros eltérések felismerését teszi lehetővé. Három vizsgálófej segít a megfelelő technika elsajátításban.

Cardiac base package:
Recent Anterior Myocardial Infarction with Pericardial Effusion,
Normal Patient 3 Enhanced Heart, Lung and Abdomen,
Normal Patient 2 Enhanced Heart and Lung,
Normal Heart,
Normal,
Hyperdynamic Left Ventricular Systolic Function,
Severe Biventricular Systolic Dysfunction,
Recent Apical MI with Pericardial Effusion,
Hyperdynamic Left Ventricular Systolic Function,
Dilated Cardiomyopathy - Severe Biventricular Systolic.

Abdominal base package:
Normal Patient 3,
Normal Patient 2,
Normal,
Multilocular Intra-Abdominal Abscess,
Liver Hepatocellular Carcinoma Hypoechic,
Hydtatid Cyst of the Liver.

Abdominal package:
Acute Cholecystitis,
Angiomyolipoma,
Bacterian Hepatic Abscess,
Cholecystitis with Gallstone,
Choledocolithiasis,
Exophytic Renal Cyst,
Hepatomegaly,
Kidney Stones,
Pancreatic Pseudocyst,
Splenomegaly.

Ob/Gyn (2nd Trimester) package:
Normal (20 weeks),
Cleft Lip,
Gastroschisis,
Unilateral Ventriculomegaly,
Left Renal Agenesis Pathology (20 weeks).

Frissítés dátuma: 2019.06.04.