Szülészet-nőgyógyászat

Név

Darabszám

Kép

Csecsemő ALS fantom (+ tartozék: EKG ritmusbox)

14

Teljes alakos, közepes hűségű fantom. Emeltszintű újraélesztés (ALS) gyakorlása.

• EKG csatlakoztatási pontokkal rendelkezik
  • ritmusbox segítségével monitoron megjeleníthető az instruktor által kiválasztott EKG görbe
  • tapintható brachialis pulzus
  • ballonos-maszkos lélegeztetés
  • oralis és nasalis intubáció
  • mellkaskompresszió kivitelezése
  • vénabiztosítási lehetőség

Csecsemő fejvéna modell

• visszajelző rendszer segítségével a beavatkozás hatékonysága azonnal mérhető

Csecsemő vénázó láb

8

• visszajelző rendszer segítségével a beavatkozás hatékonysága azonnal mérhető

Emlővizsgálati modell

4

A fantom segítséget nyújt a mellrák tüneteinek észlelésében, valamint nőknek a helyes önvizsgálati módszerek elsajátításában. A mellben öt helyen található daganatos elváltozás, továbbá a hónalji eltérések is tapinthatóak.

Leopold-műfogást és magzati szívhangot oktató modell

3

Terhes nő vizsgálatát segítő modell.

Leopold-műfogás oktatható a segítségével, beépített hangszórón keresztül pedig magzati szívhangok szimulálhatóak (normál tartomány és bradycardia).

Lumbálpunkciós és epidurális beavatkozást oktató modell (ultrahangozható)

1

Ultrahang vezérelt lumbálpunkció és epidurális beavatkozás gyakorlására alkalmas, valósághű modell. Tájékozódási pontok segítségével - UH vezérelten - végezhető a szúrás. A betegbiztonságot fokozza, a hallgató manualitását és az ultrahang használatában való jártasságát fejleszti.

Női medence makett

2

A női medence anatómiai képleteinek demonstrálására szolgáló makett.

Női medence vizsgálati modell

3

Gyakorolható:

• vaginális vizsgálat
  • bimanuális vizsgálat
  • méhnyaki kenetlevétel
  • rektális vizsgálat

Szülészeti modell (magzattal és placentával)

Szülés levezetésének folyamata.

• újszülött forgásai
  • normál és komplikált szülés

Szülészeti szimulációs modell

Szülés levezetésének folyamata.

• újszülött forgásai
  • normál és komplikált szülés
  • újszülött ellátás

Terhesség stádiumait bemutató makett sorozat

1

Életnagyságú modell, nyolc méh embrióval és magzattal kialakítva, az első terhességi hónaptól a hetedikig.

Ultrahang készülék 3 féle vizsgálófejjel

1

Hordozható UH berendezés, melyhez konvex, lineáris és egykristályos szektor vizsgáló fejek tartoznak.

Ultrahang szimulátorok modul csomaggal (női, férfi)

1-1

Ultrahang vizsgálatok szimulálására szolgáló rendszer. Hasi, mellkasi szervek vizsgálatára alkalmas, a képernyő megosztásnak köszönhetően két dimenzióban láthatóak a vizsgált képek, egyrészt egy anatómiai animációt, másrészt egy valós UH képet láthat a hallgató. A normál és a kóros eltérések felismerését teszi lehetővé. Három vizsgálófej segít a megfelelő technika elsajátításban.

Ob/Gyn Ultrasound Simulator (2nd Trimester) Module Pack:

- Normal (20 weeks)

- Cleft Lip

- Gastroschisis

- Unilateral Ventriculomegaly

- Left Renal Agenesis Pathology (20 weeks)

Újszülött újraélesztési fantom

6

Valósághű újszülött fantom.

Gyakorolható:

• újszülött újraélesztés
  • mellkaskompresszió kivitelezése
  • oralis/nasalis intubáció, supraglotticus eszközzel és endotrachealis tubussal
  • ballonos-maszkos újraélesztés
  • köldök kanülálás

Újszülött vénázó fantom

6

Vénabiztosítás, vérvétel és infúziós terápia gyakorlása.

• köldök kanülálási lehetőség is elérhető

Frissítés dátuma: 2019.04.10.